bez mięsa dania główne makarony

Makaron z pesto z czosnku niedźwiedziego

Jump to recipe

Jakbym miała wypisać wszystkie zalety i magiczne właściwości czosnku niedźwiedziego, to ten post mógłby mieć dziesięć stron. Dlatego podsumujmy to krótko, spożywanie tych liści da wam witalność niedźwiedzia, żadna bakteria was nie dorwie oraz dożyjecie setki.

Te odżywcze liście możecie przeważnie dorwać na targowiskach, w supermarketach raczej będzie ciężko, ale warto się rozejrzeć, bo kwiecień to właśnie doskonały sezon na zbiory czosnku niedźwiedziego.

Może się zastanawiacie jak smakuje ta roślina? Cóż, jeśli waszym pierwszym skojarzeniem jest czosnek, to można powiedzieć – bingo. Czosnek niedźwiedzi jest mniej intensywny i delikatniejszy niż zwykły czosnek. Doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek, twarogu czy nawet na kanapkę z szynką. Jest jednak różnica czy zjecie dwa listki czy zrobicie niezwykle intensywne pesto.

Z podanego przepisu wyjdzie wam nieduży słoiczek pesto, natomiast na 100 g makaronu wystarczy wam około jednej czubatej łyżki. Resztę pesto warto zalać oliwą, żeby odciąć tlen i możecie przechowywać takie pesto przez około miesiąc w lodówce.

Po spożyciu lepiej się nie całować 😉