smaczne miejsca

Man Met Bril, Rotterdam, NL

Tak się składa, że już po raz siódmy eksplorowałam holenderską ziemię, a co za tym idzie tamtejsze kawiarnie i knajpki. Nigdy bym nie pomyślała, że to właśnie Holandia stanie się moim głównym miejscem wypadowym, ale skoro siostra postanowiła mieszkać w Rotterdamie, to oczywiście trzeba ją odwiedzać. W końcu jest najlepszą siostrą na świecie! Jest też moim prywatnym przewodnikiem i to ona wskazuje smaczne miejsca. Dziś kilka słów prawdopodobnie o najlepszej kawie w Rotterdamie – Man Met Bril.

Man Met Bril

 

Świątynia kawy na północy Rotterdamu. Miejsce do którego zwykli turyści raczej nie trafiają – kwatera główna Man Met Bril (Man with Glasses), w której możecie podejrzeć linię produkcyjną aromatycznego trunku. Wystarczy przekroczyć próg, by ujrzeć wielki czarny piec do palenia ziarna oraz worki z kawą.

 

Proste i przytulne wnętrze, przystojni panowie, wypiekane na miejscu croissanty i pieczywo, to tylko niektóre elementy, które mogą Was skusić. Numerem jeden pozostaje oczywiście kawa. Ziarna zbierane są m.in. w Kolumbii, Etiopii czy Brazylii. I uwierzcie mi, nie są to byle jakie ziarna. Miałam okazję próbować już różnych blendów (siostra – mój osobisty dostawca kawowy) i za każdym razem byłam zachwycona. Tym razem jednak moje kubki smakowe oszalały.

Zamówione flat white było tak pyszne, że oczywiście domówiłyśmy z siostrą po kolejnej filiżance i kupiłyśmy po opakowaniu kawy pochodzącej z plantacji o wdzięcznej nazwie Suke Quto (Etiopia). Jeszcze się nie zdarzyło, żebym wypiła dwie filiżanki kawy pod rząd, dlatego niech to będzie dla Was potwierdzenie, że przy Vijverhofstraat 70 serwują najlepszą kawę!

 

Nie samą kawą Man Met Bril stoi. Oczywiście możecie spróbować różnych wypieków: ciasta, croissanty (polecam!), kanapek na domowym chlebie, a także bardziej brunchowych pozycji takich jak focaccia czy pizza. Wifi oczywiście też jest.

 

Na kawę Man Met Bril możecie trafić także w innych kawiarniach np. Urban Bakery. Jednak atmosfera kwatery głównej wyjątkowo przypadła mi do gustu i chętnie tam wrócę.

Strona internetowa: Man Met Bril Koffie